اداره صنعت, معدن و تجارت

 

نظر شما در مورد عملكرد كلی اداره صنعت ، معدن و تجارت کاشان چيست؟
بسيارخوب
خوب
متوسط
ضعیف
  کاربران آنلاین:  26
  بازدید های امروز:  18
  بازدید های دیروز:  197
  مجموع بازدید ها:  948358

درجلسه ستادتنظیم بازار تاکید شد:

اطلاع رسانی مناسب برای ایجاد آرامش

🔷در جلسه ستاد تنظیم بازار تاکید شد؛

🔹تشدید نظارت بر عرضه و قیمت کالاهای موردنیاز مردم در ماه‌های پایانی سال/ اطلاع رسانی مناسب برای ایجاد آرامش در بازار
🔹🔹در جلسه ستاد تنظیم بازار در خصوص کنترل و نظارت بیشتر بر عرضه و قیمت اقلام پر مصرف و ضروری مردم در ماه های پایانی سال و اطلاع رسانی مناسب برای ایجاد ثبات و آرامش در بازار تأکید شد.


🔹در این جلسه که عصر دوشنبه به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزارشد بر رصد و پایش در حوزه های صنعتی، معدنی و کشاورزی در راستای تأمین اقلام مورد نیاز در ماه‌های منتهی به پایان سال تأکید شد تا تولید در این حوزه ها روند افزایشی خود را حفظ کند.

🔹مقرر شد که در حوزه حمل و نقل عمومی وزارت راه و شهرسازی و در حوزه حمل و نقل داخلی وزارت کشور بر نحوه قیمت گذاری و ارایه خدمات نظارت و به صورت منظم به ستاد تنظیم بازار گزارش دهند.

🔹گزارش‌های هفتگی منظم از روند تولید کالا و چگونگی ارایه خدمات باید به دبیر خانه ستاد تنظیم بازار منعکس و گزارش‌های تجمیع شده از روند تنظیم بازار کالا و خدمات ضروری جهت استحضار رییس جمهور تهیه شود.

🔹با تأکید محمد شریعتمداری مقرر شد هماهنگی لازم در خصوص نحوه انعکاس رسانه ای تصمیمات ستاد تنظیم بازار در کمیته ای با عضویت رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری معاون امور اقتصادی و بازرگانی این وزارتخانه و دبیر ستاد تنظیم بازار تدوین و اعضای ستاد بدون هماهنگی با دبیرخانه از انتشار مطالب غیر دقیق توسط تشکل‌های صنفی جلوگیری کنند.

🔹رییس کارگروه تنظیم بازار توزیع سبد کالا برای اقشار کم درآمد و برگزاری نمایشگاه‌های بهاره و فصلی برای تنظیم بازار در روزهای پایانی سال را از دیگر اقدامات مؤثر در کنترل قیمتها اعلام کرد.

🔹مقرر شد بر روی عرضه اقلام پر مصرف و ضروری مردم از هم اکنون تا پایان فروردین ماه سال آتی کنترل و نظارت بیشتری شود و با توجه به مناسب بودن میزان ذخایر کالاهای اساسی و نهاده های تولید بر انتقال بخشی از این ذخایر به مراکز استانها قبل از فرارسیدن فصل سرما تأکید شد.

🔹وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از استانداران سراسر کشور نیز خواست با تشکیل منظم کارگروه تنظیم بازار در استان، گزارش‌های جلسات ستاد تنظیم بازار در زمینه هایی از جمله قیمت کالاها و خدمات، برپایی نمایشگاه های عرضه و کنترل خدمات حمل و نقل داخلی و بین شهری را به صورت منظم به وزارت کشور و دبیرخانه ستاد منعکس و با آینده نگری نسبت به ذخیره و تأمین و تنظیم بازار اقلام اساسی در استان اهتمام ورزند.

🔹در مورد تنظیم بازار اقلامی که اضافه تولید داریم مانند مرکبات و کیوی نیز وزارت جهاد کشاورزی پیگیری‌های لازم را انجام دهد و در مورد اقلامی مانند مرغ و تخم مرغ بر شبکه توزیع نظارت تا این اقلام با قیمت مناسب  به دست مصرف کنندگان برسد.

🔹جهت تأمین منابع ارزی و ریالی مورد نیاز جهت واردات کالاهای اساسی و نهاده های تولید مقرر شد بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه تسریع لازم را انجام دهند.

🔹وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر جلوگیری از تشویش اذهان عمومی و ایجاد انتظارات تورمی در جامعه، که متاسفانه به دلیل کم توجهی برخی از مجریان و خبرنگاران رسانه ها از جمله رسانه ملی به آن دامن زده می شود، به اطلاع رسانی دقیق و پرهیز از تناقض گویی مسؤولان اجرایی مجدداً تأکید کرد.

🔹در حوزه کنترل بازار نیز اتاق های اصناف، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی ضمن بازنگری در  روش های نظارت بر بازار اقدامات لازم را تا پایان فروردین ماه آتی به صورت مشترک انجام دهند و گزارش‌های نظارتی تهیه و در صورت لزوم تصمیمات لازم اتخاذ شود.

🔹حوزه دارو و محصولات پتروشیمی کاغذ نیز مورد تأکید در این جلسه بود که باید هیچ گونه خللی در تأمین آن به وجود نیاید.

@mimtkashan

کد خبر: 237
1234 بازدید
تاریخ: 29 آذر 1396